Jako SPIE jesteśmy dumni z naszych pracowników i pracowniczek oraz ich codziennych osiągnięć. W serii #karierawSPIE przedstawiamy osoby, które na co dzień budują markę SPIE. Dziś rozmawiamy z Weroniką Kantorską, Młodszym Kierownikiem Projektów.
Powiedz kilka słów o sobie.
Weronika Kantorska, lat 34, od ponad 10 lat pracuję w branży nieruchomości komercyjnych.
Zanim na dobre zagościłam w polskiej branży FM, poznawałam inne kraje europejskie mieszkając w Portugalii i Holandii. Byłam również członkinią Wałbrzyskiej Fundacji im. Jana Pawła II, gdzie razem z dziećmi oraz młodzieżą niepełnosprawną, zrealizowaliśmy projekty na terenie Turcji oraz Finlandii.
W SPIE Building Solutions Sp. z o.o. zaczynałam karierę jako Specjalista ds. administracji i byłam odpowiedzialna za miesięczne rozliczanie projektów FM, sporządzanie bieżących zestawień kosztowych, a także za wsparcie w prowadzeniu dokumentacji obiektowej oraz dokumentacji grupy projektowej. Po niespełna dwóch latach moje zaangażowanie oraz chęć do rozwoju zostały docenione w postaci awansu na stanowisko Kierownika Administracyjnego Obiektu i wtedy przygoda z FM zaczęła się już na poważnie.
W jakim obszarze pracujesz i jakie dokładnie są Twoje zadania jako...?
Pracuję w Dziale Operacyjnym FM, jako Młodszy Kierownik Projektów zarządzam 10-cio osobowym zespołem wraz z którym czuwam nad obsługą techniczną obiektów logistycznych oraz przemysłowych o łącznej powierzchni ponad 100 000 m2.. Aktywnie wspieram klientów w zakresie utrzymania infrastruktury technicznej, ochrony środowiska oraz zarządzania nieruchomością.
Jak trafiłaś do SPIE?
Do SPIE trafiłam tradycyjną drogą rekrutacji zewnętrznej.
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
W swojej pracy najbardziej lubię jej nieprzewidywalność i fakt, że nigdy nie wiem co może przynieść kolejny dzień. Lubię także to, że codziennie stawiane są przede mną nowe wyzwania.
Jakie wydarzenia były dotychczas najważniejsze w Twojej karierze zawodowej w SPIE?
Przełomowym momentem w mojej karierze zawodowej w SPIE było przejęcie zakresu obowiązków Property Managera dla jednego z Klientów, umożliwiło mi to uzyskanie nowych dotychczas nieznanych doświadczeń, a także w dłuższej perspektywie czasu awans.
Co dla Ciebie oznacza praca zespołowa?
Według mnie praca zespołowa to spoglądanie w jednym kierunku. Oznacza to, że ja i mój zespół gramy do jednej bramki i niezależnie od sytuacji oraz zajmowanego stanowiska musimy się wzajemnie wspierać oraz ze sobą rozmawiać, nawet na niewygodne tematy. Praca zespołowa to wspólne osiąganie założonego celu.
Co wg Ciebie jest wartością SPIE?
Największą wartością SPIE są ludzie. Są to specjaliści z ogromną wiedzą, którzy niezależnie od sytuacji gotowi są się nią dzielić oraz wspierać innych.
Co dla Ciebie oznacza marka SPIE?
Marka SPIE oznacza dla mnie wysoką jakość świadczonych usług, wykwalifikowany personel.
Co chciałabyś przekazać lub poradzić młodym kobietom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą FM/serwisową/wykonawczą/etc.?
Przede wszystkim, aby były odważne w tej branży zdominowanej przez mężczyzn. Aby nie bały się zadawać pytań i poszerzać swojej technicznej wiedzy. Niestety bardzo często spotykamy się wciąż z sytuacją, gdzie jako kobiety musimy się bardziej postarać, by udowodnić, że w branży typowo technicznej również możemy mieć swoje zdanie i często jest ono bardzo słuszne. Ciekawość, odwaga oraz ambicja – te cechy są bardzo ważne dla Nas kobiet w branży FM.
Wszystkim Paniom pracującym w SPIE polecam śledzenie poczynań #SoSpieLadies.
Mam nadzieję, że inicjatywa So SPIE Ladie’s powróci ponownie do łask w Polsce i wspólnie jako kobiety będziemy mogły realizować ciekawe projekty.
Gdybyś miała polecić pracę w SPIE swojemu znajomemu/znajomej, jakich argumentów byś użyła?
Stabilne zatrudnienie, ciekawe wyzwania, swoboda w podejmowaniu decyzji, wspaniali ludzie i pozytywna atmosfera.
Jak widzisz siebie w SPIE za 2-3 lata?
Jako Kierowniczkę Projektów, z większym portfolio oraz zarządzającą większym zespołem.
Ile obiektów masz w tym momencie pod swoją pod opieką i jak dużym zespołem zarządzasz?
Łącznie 4 obiekty, w tym:
Na co zwracasz uwagę podczas prowadzenia rekrutacji do Twojego zespołu? Kiedy dostrzegasz potencjał w kandydatach?
Poza kompetencjami technicznymi, które są w Naszej branży oczywiste, szczególną uwagę zwracam na sposób wypowiedzi kandydata oraz na jego zainteresowania, które bardzo często są w stanie dużo „powiedzieć” o kandydacie.
Jaki masz sposób na relaks? Jakieś pasje?
Jestem osobą bardzo aktywną i bardzo ciężko „usiedzieć” mi w jednym miejscu. Moją ogromną pasją są wysokie góry – trekking oraz via ferrata. Ogromną radość sprawiają mi również podróże, które zawsze organizuję „na własną rękę”. Od niedawna z ogromnym zapałem trenuję również jazdę konną. Moim marzeniem jest połączenie moich pasji tj. rajd konny przez góry Kaukazu.