e-mobility

Troska o środowisko naturalne to jeden z naszych priorytetów, który realizujemy na wielu płaszczyznach. Norma ISO 14001 i zgodny z nią System Zarzadzania Środowiskowego wyznaczają kierunek każdej naszej aktywności. Ekologia nie pozostaje też bez wpływu na kształt oferty produktowej SPIE Building Solutions, do której włączyliśmy sprzedaż i pełną obsługę stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Na elektromobilność postawiliśmy nieprzypadkowo. Świadomość w zakresie ochrony środowiska jest w Polsce coraz większa, czego jednym z dowodów jest rosnąca każdego roku o kilkadziesiąt procent liczba samochodów z napędem alternatywnym, które poruszają się po krajowych drogach. To wciąż przyszłość motoryzacji, ale nie mamy wątpliwości, że infrastruktura stacji ładowania pojazdów elektrycznych potrzebna jest już dzisiaj.

Nasze usługi są wsparciem dla miast i przedsiębiorstw w realizacji ich strategii efektywności energetycznej. Ofertę adresujemy do instytucji publicznych, którym bliska jest idea tzw. smart city. Współpracujemy też ze środowiskiem biznesowym, dla którego e-mobilność oznacza szansę na optymalizację kosztową prowadzenia firmowej floty, a także pomoc w odpowiedzialnym społecznie i środowiskowo działaniu.

 

POSTAW NA SPRAWNE I SZYBKIE ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Dlaczego warto wybrać SPIE Building Solutions?

 • oferujemy wyłącznie sprawdzone i certyfikowane produkty, które z powodzeniem funkcjonują w różnych warunkach atmosferycznych,
 • dostarczamy optymalne rozwiązania dla: osób prywatnych, instytucji publicznych, zarządców obiektów użyteczności publicznej, dostawców energii oraz  przedsiębiorstw prywatnych,
 • do współpracy podchodzimy kompleksowo, działamy w formule in-house – specjaliści SPIE Building Solutions instalują i integrują urządzenia z infrastrukturą energetyczną i IT w miejscu wdrożenia, nadzorują odbiór techniczny i prowadzą pełną obsługę serwisową w okresie funkcjonowania stacji,
 • oferowane przez nas stacje ładowania pojazdów podnoszą atrakcyjność obiektów, do których są przyłączane, a także wspierają zrównoważony rozwój miast,
 • właściwy system ładowania dopasowujemy na podstawie audytu, będącego oceną indywidualnych potrzeb Klientów.

 

Konsultacje/ Planowanie /Projektowanie

Realizacja prac budowlanych

Podłączenie do sieci zasilającej

Dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń

Przeglądy techniczne i serwis awaryjny

Systemy aktywnego balansowania mocą ładowania

Systemy zaplecza (zarządzanie, rozliczenia)

Zdalna obsługa techniczna

Jako część globalnego koncernu SPIE mamy komfort wdrażania w Polsce rozwiązań sprawdzonych na bardziej rozwiniętych technologicznie rynkach.

Trzy podstawowe grupy produktowe w kategorii elektromobilności to:

 • Stacje domowe

W tej kategorii oferujemy dwa rodzaje urządzeń, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i prostą instalacją. Montujemy je wewnątrz lub na zewnątrz domu czy garażu. Umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych prądem przemiennym i sprawdzają się przede wszystkim podczas dłuższego postoju po powrocie do domu (możliwość skorzystania z nocnej taryfy).

 • Stacje publiczne

Nasi Klienci mogą wybierać spośród trzech dostępnych stacji tej kategorii. Mają one zastosowanie komercyjne, umożliwiają ładowanie prądem przemiennym (AC) dwóch pojazdów jednocześnie. Przeznaczone są do instalacji naściennej, w podłożu lub na fundamencie. Dzięki niewielkim rozmiarom i wykorzystaniu wytrzymałych materiałów nadają się do montażu zewnętrznego. Zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach: przestrzeni miejskiej, parkingów komunalnych i firmowych, centrów handlowych, biurowców, stadionów czy hoteli.

 • Stacje szybkiego ładowania

Oferujemy dwa rodzaje urządzeń, umożliwiające ładowanie prądem stałym (DC), bądź ładowanie prądem przemiennym (AC). Stacje ładowania DC pozwalają na naładowanie pojazdu nawet w mniej niż 30 min. Są to profesjonalne stacje do montażu w podłożu lub na fundamencie. Powstały z myślą o przestrzeniach publicznych i prywatnych – przede wszystkim: stacjach paliw, punktach postojowych przy trasach szybkiego ruchu, parkingach flotowych, postojach taksówek czy firm zajmujących się car-sharingiem. Urządzenia w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzone przy użyciu materiałów odpornych na warunki atmosferyczne i wandalizm. 

W ramach współpracy zapewniamy wykonanie dokumentacji projektowej, optymalny dobór techniczny produktu, dostawę, montaż i uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szczegółowe informacje na temat zakresu naszej obsługi znajdują się na tej stronie.

Oferujemy pełne wsparcie w zakresie zarządzania stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Dbamy, aby nasi klienci jak najlepiej wykorzystali potencjał ekonomiczny e-mobilności, a działanie wydajnego systemu ładowania przebiegało bez zakłóceń.
W ramach naszych usług:

 • przeprowadzamy indywidualną analizę potrzeb i doradzamy w doborze optymalnych rozwiązań,
 • integrujemy niezbędne systemy,
 • programujemy standardowe i indywidualne panele sterowania,
 • instalujemy inteligentne sterowanie obciążeniem, które zapewnia stabilne działanie sieci,
 • zapewniamy wsparcie przy implementacji rozwiązań Serwisu Online,
 • zarządzamy współpracą z dostawcami systemów zasilających i rozliczeniowych,
 • obsługujemy stacje transformatorowe przynależące do nieruchomości,
 • zajmujemy się konserwacją infrastruktury energetycznej na całym obszarze inwestora. 

Współpracujący z nami Klienci mogą także korzystać z profesjonalnego wsparcia w budowie e-parkingów i e-miejsc postojowych. Pomagamy również optymalizować zaopatrywanie stacji w energię.

spie-deutschland--zentraleuropa_44944424815_o
spie-deutschland--zentraleuropa_30917817917_o (1)

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

e-mobility@spie.com