Odpowiedzialny biznes

SPIE Building Solutions


Nie bez przyczyny wiarygodna strategia zrównoważonego rozwoju to istotny element naszej działalności. Budynki i instalacje techniczne należą do głównych emitentów CO2,  zatem dbając o ich efektywne funkcjonowanie możemy mieć bezpośredni wpływ na redukcję śladu węglowego naszych klientów.

Od analizy zużycia mediów i audytów energetycznych, poprzez doradztwo i opracowywanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, aż po wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, wspieramy naszych klientów w zrównoważonym rozwoju oraz osiąganiu celów ESG.

 

 

DIGITAL

dla cyfrowej przyszłości

Rozwój technologii cyfrowych tworzy nowe modele biznesowe, a Internet jeszcze bardziej zbliża ludzi i rzeczy. To powoduje, że infrastruktura IT musi stawać się coraz bardziej wydajna, tzn. posiadać więcej węzłów internetowych, solidnych sieci telekomunikacyjnych i systemów. W SPIE wspieramy proces cyfryzacji. Wykorzystujemy technologie cyfrowe, aby nasze usługi dla budynków i infrastruktury miejskiej były bardziej wydajne, szybsze i bezpieczniejsze. Aby to osiągnąć, wspólnie z naszymi Klientami i Partnerami opracowujemy inteligentne rozwiązania.
   

Możliwości cyfryzacji są rozmaite gdyż wynikają z rosnącej sieci budynków, ludzi i firm.

Analizy danych umożliwiają prewencyjną konserwację w optymalnym czasie zamiast reaktywnego rozwiązywania problemów czy usuwania awarii. Roboty programowe zmniejszają wysiłek manualny, przejmując wprowadzanie danych w systemach, a rozwiązania mobilne umożliwiają nam pracę bez użycia papieru zarówno u Klienta, jak i wewnętrznie. Gromadzenie i ocena dużych ilości danych pozwalają nam budować systemy samouczące się (sztuczna inteligencja), które są wykorzystywane na przykład w systemach wczesnego ostrzegania, asystentach głosowych czy pojazdach autonomicznych.

Świat cyfrowy i rzeczywisty przenikają się. W ten sposób powstają połączone w sieć inteligentne budynki, dzięki czemu niezbędne dane są dostępne we właściwym czasie i miejscu.

Aktywnie wspieramy transformację cyfrową wraz z naszymi pracownikami, Klientami i partnerami technologicznymi. Wspólnie opracowujemy innowacyjne technologie i narzędzia, a także tworzymy nowe profile zawodowe, a nawet obszary biznesowe.

W SPIE jesteśmy przekonani, że motorem cyfrowej transformacji są przede wszystkim ludzie. Nieustannie zachęcamy naszych pracowników do ciekawego, eksperymentalnego i pragmatycznego spojrzenia na nowoczesne rozwiązania. Aktywnie promujemy rozwój i poszerzanie kompetencji cyfrowych w firmie ponieważ w ten sposób tworzymy wartość dodaną - dla naszych Klientów i dla nas samych.

 

#DIGITAL - Digital Report 2022/23 - Bildnachweis: SPIE

RAPORT CYFROWY 2022/23

W #DIGITAL można śledzić ciągłe postępy w transformacji cyfrowej SPIE Deutschland & Zentraleuropa – od strategii, przez cyfrowy ekosystem, po aktualne projekty.

Więcej