SPIE jest wiodącym europejskim niezależnym dostawcą kompleksowych usług w dziedzinie elektrotechniki, informatyki, mechaniki i technologii oraz usług zintegrowanego zarządzania budynkiem - od planowania budynku, poprzez eksploatację nieruchomości po doradztwo energetyczne. Poprzez kompleksowe usługi w zakresie projektów deweloperskich, usług specjalistycznych, koncesji oraz zarządzania obiektami grupa SPIE oferuje obsługę projektów infrastrukturalnych, obiektów oraz urządzeń i instalacji w całym cyklu ich życia.

Francuska Grupa SPIE zatrudnia ponad 38,000 pracowników w około 600 lokalizacjach w 38 krajach i prowadzi działalność na wszystkich znaczących rynkach świata, również w Polsce.

SPIE Polska zajmuje pozycję lidera na polskim rynku facility management. Firma SPIE Polska, zatrudniając ponad 400 osób, jest dostawcą kompleksowych usług w zakresie technicznego, infrastrukturalnego i finansowo-handlowego zarządzania nieruchomością oraz w obszarze facility management consulting.

Obecnie firma oferuje swoje usługi w ponad 150 obiektach w całej Polsce. Są to obiekty z sektorów: biurowego, przemysłowego, logistycznego oraz retail. Głównym obszarem działalności jest techniczna obsługa obiektów, świadczona przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny energetyki, HVAC, niskich prądów, automatyki oraz systemów przeciwpożarowych. Kluczowym obszarem zainteresowania firmy jest zrównoważony rozwój i tematyka ściśle związana ze zmniejszaniem skutków wpływu branży nieruchomości na środowisko naturalne.

Merytoryka i profesjonalizm SPIE Polska zostały pięciokrotnie docenione przez grono niezależnych członków jury związanych z branżą Real Estate i wyróżnione nagrodą Facility Company of the Year, Poland 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. Firma jest także laureatem Manufacturing Excellence Awards 2015.
Dynamiczny rozwój spółki pozwala jej na rokroczne zdobywanie miana Gazeli Biznesu, której kryteriami są parametry ekonomiczne.