SPIE nabywa AGIS Fire & Security Group

Wzmocnienie pozycji rynkowej i rozszerzenie kompetencji w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i budowlanych rozwiązań technologicznych.

31 sierpnia 2016 roku, po zaakceptowaniu przez miejscowe władze antymonopolowe, SPIE GmbH w pełni należący do grupy SPIE, niezależny europejski lider w dziedzinie usług multi-technicznych w obszarze energii i komunikacji, sfinalizowało przejęcie AGIS Fire & Security Group (“AGIS”) od prywatnego właściciela p.Sebastien Kiekert Le Moult. Dzięki tej transakcji, SPIE rozszerza swoją obecność geograficzną głównie w Polsce i na Węgrzech, co ma znaczący wpływ na rozwój segmentu "Niemcy i Europa Środkowa".

Z siedzibą w Warszawie, AGIS działa na rynkach od około 40 lat i oferuje wszystkie usługi od doradztwa, koncepcji i projektu, poprzez montaż i serwisowanie instalacji i systemów ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa oraz rozwiązań technologicznych budynków głównie w Polsce i na Węgrzech. W roku podatkowym 2015, razem z około 200 pracownikami, AGIS wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 28 milionów euro.

Markus Holzke, Dyrektor Zarządzający SPIE GmbH, deklaruje: "Serdecznie witamy naszych nowych kolegów. Wraz z przejęciem AGIS, wzmacniamy naszą obecność lokalną, a dzięki kompleksowej ofercie usług AGIS, znacznie poszerzamy nasze kompetencje w zakresie rozwiązań ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i technologii budowlanych."

Łukasz Nowiński, Prezes firmy AGIS i Dyrektor Zarządzający AGIS Fire & Security Sp. z o. o. w Polsce, dodaje: "Odbieramy SPIE jako doskonałego partnera strategicznego, z którym możemy dalej rozwijać firmę AGIS, jednocześnie korzystając z wzajemnych synergii. Wspólnie, w szczególności ze względu na znaczącą pozycję SPIE w obszarze technicznego zarządzania obiektami w Polsce, możemy zaoferować kompleksowy wachlarz usług i kompetencji technicznych dla naszych klientów."

Sebastien Kiekert Le Moult, Chairman, stwierdził: "Od czasu przejęcia AGIS w 2010 roku, z pomocą wszystkich członków zespołu i kierownictwa, wprowadziliśmy fundamentalne zmiany w firmie, aby stworzyć wiodącego dostawcę usług w zakresie bezpieczeństwa, systemów przeciwpożarowych i rozwiązań budowlanych. Jesteśmy przekonani, że dołączając do SPIE dołączamy do najlepszego z możliwych partnera dla AGIS, aby poprowadzić firmę do następnego etapu jej rozwoju. Życzymy AGIS i jego niesamowitemu zespołowi wszystkiego najlepszego na przyszłość."

Doradcy: Doradca finansowy: EY, Cord Stümke Doradca prawny: bnt & HPP, Jan Burmeister

Jest już dostępny raport "Biznes dla Klimatu. Koszty Operacyjne Budynków Biurowych”

Jest to pionierska na skalę europejską publikacja, w której tworzeniu mieliśmy przyjemność brać udział. Raport porównuje eksploatację budynków certyfikowanych i niecertyfikowanych na polskim rynku oraz prezentuje dobre praktyki przedsiębiorstw zaangażowanych w działania na rzecz klimatu.

http://bit.ly/2fvG8EY